Vianoce so Značkou kvality
Vstupné 8€
Zľavnené vstupné 5€
Firemná pozvánka 7€
Parkovací lístok osobné auto 6€
Parkovací lístok autobus 20€

Zľavnené vstupné: Žiaci a študenti nad 15 rokov, študenti stredných a vysokých škôl s platným dokladom o štúdiu do veku 26 rokov, Občania nad 62 rokov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom. Občania s preukazom ŤZP (preukaz biely), Sprievodca držiteľa ŤZP/S. Voľný vstup: Deti do 15 rokov v sprievode rodiča. Občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom). Deti do začatia školskej dochádzky ( do 6 rokov ) v sprievode rodiča

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE VÝSTAVY SA USKUTOČNÍ 9.12.2022 o 10:00 V PAVILÓNE A

Podujatie Vianoce so Značkou kvality predstaví návštevníkom výstaviska Agrokomplex kvalitné slovenské produkty, ktoré si môžu vychutnať so svojimi blízkymi pri vianočnom stole. Spolu s vianočnou atmosférou prinesie tvorivé dielne pre deti, námety ako zdobiť medovníčky, či tipy na  vianočné dekorácie.

Značka kvality  pomáha spotrebiteľovi zorientovať sa v množstve ponúkanej potravinárskej produkcie a upriamuje jeho pozornosť k výrobkom, ktoré sú domáce, kvalitné a výnimočné. Na výstavisku Agrokomplex v Nitre si budete môcť na jednom mieste zakúpiť množstvo produktov, ktoré by nemali počas vianočných sviatkov na vašom stole chýbať.

Vianočné pečivo si budú môcť návštevníci nielen zakúpiť, ale aj sami ozdobiť v tvorivých dielňach. Šikovné ruky skúsenej pekárky ukážu návštevníkom ako krásne ozdobiť medovníčky, napríklad aj vzormi výšiviek ľudových krojov.

Vynikajúce mäsové výrobky prvotriednej kvality prinesie na výstavu rodinná firma z Hlohovca i Liptova. Tešiť sa môžete na varené údeniny, tradičné údeniny, klobásky, slaniny, masť i oškvarky. A poznáte „Liptovské droby“? Jedná sa o tradičný druh jaterníc so zemiakovou náplňou vyrábajúci sa starou remeselnou metódou na území Liptova. Táto mäsová pochúťka bola v roku 2021 zaradená do systému kvality EÚ ako potravina s Chráneným zemepisným označením (CHZO).

Nebudú chýbať ani prvotriedne destiláty zabelené vo vianočnom šate, kvalitné slovenské vínko od medailami ocenených vinárov, ale aj bio čaje z Tatier, produkty z arónie, makového mlieka či rakytníka. Na svoje si prídu aj milovníci zdravých a vegánskych potravín. Svoje zastúpenie bude mať na výstave aj slovenský producent ľanového oleja, múky, proteínu a ľanových semiačok. Čo si všímať pri kúpe ľanového oleja a prečo je ten slovenský lepší? Dozviete sa priamo od výrobcu na výstave!

Určite ste už pili 12-ku či domácu 52-ku. Teraz je však čas vyskúšať novú 3,3-ku od levických mliekarní. Kefír pohladí nielen vaše chuťové poháriky, ale aj mikroflóru zažívacieho systému, ktorý dostáva cez vianočné sviatky zabrať. Tešiť sa môžete aj na syry a syrové korbáčiky tradičných slovenských producentov.

Milovníci pikantných jedál zaiste ocenia produkty slovenského výrobcu remeselníckych chili omáčok, ktorý žne veľké úspechy doma aj v zahraničí. Omáčka „Mr. T“ získala titul majster sveta na medzinárodnej súťaži The World Hot Sauce Awards a ich „Intro omáčka“ si odniesla zo súťaže Scovie Awards v americkom Albuquerqie striebornú medailu v kategórii Processed Salsa.

Neváhajte navštíviť výstavu Vianoce so Značkou kvality  9. a 10. decembra a zásobte sa na sviatky kvalitnými slovenskými potravinami!


Prezentácia vystavovateľov:

U Ňaňa

Mäso spoločnosti U Ňaňa – Pekáreň a Mäsovýroba pochádza z farmy vo Vyšných Malatínach, kde sa dobytok pasie voľne na lúkach. Keďže sa sami starajú o celý reťazec od chovu, cez spracovanie až po dovoz priamo k zákazníkovi, vedia zaručiť prvotriednu kvalitu mäsa a mäsových výrobkov. Navyše, majú vlastnú pekáreň, v ktorej pečú čerstvý kváskový chlieb, ktorý neobsahuje droždie ani žiadne chemické zložky.


Pálenica Jelšovce

Reštaurácia Pálenica Jelšovce vám na podujatie Vianoce so Značkou kvality prinesie nielen prvotriedne destiláty zabalené vo vianočnom šate, ale aj vianočné pečivo z ich dielne Cukráreň Pálenica Jelšovce.

 


Burning Angel

Poznáte Burning Angel Chili? Sú zo Slovenska a vyrábajú tie najlepšie remeselnícke chili omáčky! V roku 2017 získala ich omáčka Mr. T titul majster sveta na medzinárodnej súťaži The World Hot Sauce Awards a tento rok získala ich Intro omáčka na súťaži Scovie Awards v americkom Albuquerqie striebornú medailu v kategórii Processed Salsa. Ich produkty nebudú chýbať ani na podujatí Vianoce so značkou kvality 9.-10.12. 2022.


CHUTNÔ

Poznáte držiteľa ocenenia Značka kvality SK, spoločnosť Chutnô – zdravé zo slovenských polí? Chutnô sa venuje výrobe ľanového oleja, múky, proteínu a v neposlednom rade ponúka na predaj aj samotné ľanové semienka odrody LIBRA. Ich výrobky si našli uplatnenie nielen u ľudí ale aj u zvierat, kde sa používajú výlistky a ľanový olej ako doplnok výživy zvierat. Ľan pestujú výlučne na Slovensku, konkrétne na Roľníckom družstve v Cíferi. Čo si všímať pri kúpe ľanového oleja a prečo je ten slovenský lepší? Dozviete sa na https://bit.ly/3UVoeeA

Výrobky spoločnosti Chutnô nájdete aj na výstave Vianoce so Značkou kvality


PIVNICA TIBAVA

PIVNICA TIBAVA s.r.o je dominantným vinárstvom vo Východoslovenskej vinohradníckej oblasti. S dvesto hektármi vlastných vinohradov, dynamickým rozvojom a technológiami patrí medzi špičku na slovenskom trhu s vínom.


Medovníky Medáčková

Jana Medáčková Šranková pečie a krásne zdobí medovníčky vzormi výšiviek zo zachovaných ľudových krojov. V jej ponuke nájdete množstvo medovníkov s vianočnou a detskou tematikou. Príďte si vybrať medovníčky na výstavu Vianoce so Značkou kvality 9. a 10. 12. 2022 na výstavisko Agrokomplex v Nitre.


Majster Mäsiar

Vynikajúce mäsové výrobky prvotriednej kvality vám na výstavu Vianoce so Značkou kvality prinesie Majster Mäsiar – rodinná firma z Hlohovca. Tešiť sa môžete na: varené údeniny (krkovička, rolka, karé), tradičné údeniny (krkovička, karé), klobásky, slaniny, masť, oškvarky


TOMATA

TOMATA je slovenská, rodinná firma, ktorá pôsobí na lokálnom trhu už viac ako 30. rokov. Spájame rodinnú tradíciu a najkvalitnejšiu zeleninu pre výrobu špičkových produktov. Veľké úsilie vkladáme do toho, aby si naše zdravé pochúťky aj naďalej udržovali priazeň spotrebiteľov.

Príbeh nášho rodinného podniku sa začal písať v roku 1991, kedy sme sa rozhodli na slovenský trh uviesť tú najkvalitnejšiu sterilizovanú zeleninu vyrábanú zo surovín od lokálnych pestovateľov. Od tej doby uplynul už nejaký čas, za ktorý sa TOMATA s.r.o. vyprofilovala ako úspešná spoločnosť. Kladieme dôraz na kvalitu produktov a zachovanie tradície výroby, ktorú nám zabezpečujú vlastné polia paradajok a horčice. Tie sú zároveň našou pýchou. Poctivou prácou a vytrvalosťou sa spoločnosť stala najväčším výrobcom paradajkového pretlaku na Slovensku a svoj výrobný program postupne rozširujeme o prvotriedne kečupy, horčice, či paradajkové omáčky. Na kvalitu dohliadame v každej fáze výroby od prvých prác na poliach, až po distribúciu výrobkov. Vďaka tomu sme boli ako spoločnosť mnohonásobne ocenení certifikátmi kvality. Ocenenie si zaslúžili aj naše produkty ponúkané zákazníkom, ktorých spokojnosť patrí medzi naše priority.


LEVMILK

Na výstave Vianoce so Značkou kvality nebude chýbať ani spoločnosť Levmilk, ktorá návštevníkom ponúkne na ochutnávku svoje prvotriedne produkty: TEKOVSKÝ SALÁMOVÝ SYR údený, neúdený, NIVA ORIGINÁL, NIVA ORIGINÁL ZLATÁ, Miláčik s príchuťou vanilka, čokoláda a novinky tohto a minulého roku NIVA ORIGINÁL GURMÁN, BABIČKA Kefír 1,1% s príchuťou mango a čučoriedka a BABIČKA Kefír 3,3%.

ZDRAVIE Z PECE

Na výstave Vianoce so Značkou kvality nájdete aj množstvo zdravých a zdraviu prospešných potravín. Zdravie z pece vyrába produkty zo špeciálnej odrody non-imunogenetickej bio špaldy. Nájdete ich aj na podujatí Vianoce so Značkou kvality 9. a 10. decembra 2022 na výstavisku Agrokomplex v Nitre. A zatiaľ sa môžete inšpirovať receptom na vianočné medovo-perníkové keksíky 🥰


ZAMIO

Odborníci sa zhodujú, že človek by mal denne skonzumovať aspoň 5 kúskov ovocia a zeleniny. Nie vždy sa to však podarí. ‍ Ak ovocie nestíhate zjesť, jednoducho ho nahraďte chutnou šťavou, ktorá obsahuje dennú dávku všetkých potrebných vitamínov a minerálov od spoločnosti ZAMIO. Ani tá nebude chýbať na podujatí Vianoce so Značkou kvality.


ŠTEFAN TKÁČ – GURMÁN

Rodinná firma Štefan Tkáč vyrába tradičný druh jaterníc so zemiakovou náplňou vyrábajúci sa starou remeselnou metódou na území Liptova tzv. Liptovské droby. Táto mäsová pochúťka bola v roku 2021 zaradená do systému kvality EÚ ako potravina s Chráneným zemepisným označením (CHZO). Tradícia firmy sa datuje už od roku 1965. Zárukou kvality sú poctivo vybrané liptovské a slovenské suroviny o čom svedčí aj fakt, že výrobca je držiteľom značky kvality SK.


LUNTER

„Nie je naším cieľom, aby sa každý stal vegetariánom, ale každý by mal dbať o to, aby jeho výživová pyramída nebola prevrátená“ (Ján Lunter, zakladateľ firmy)

100 % rastlinné, nutrične bohaté a bez konzervačných látok

Ponúkame základ stravovania na báze rastlinných bielkovín. Naše výrobky sú pripravené výhradne z čerstvých rastlinných surovín, šetrne spracovaných tak, aby si zachovali všetky svoje dobré vlastnosti. Nepoužívame žiadne konzervačné či iné umelé látky.
Na tanier tak dostávate zdravú, na bielkoviny bohatú a šetrne pripravenú stravu v štandardne vysokej kvalite. Naše produkty takisto obsahujú pre telo dôležitú vlákninu, vitamíny, omega-3 mastné nenasýtené kyseliny či ďalších 20 aminokyselín. VIAC INFO


AGRO RYBIA FARMA

Ochutnajte rybu zo slovenského chovu ocenenú najvyšším stupňom značky kvality Sumček Omega. Na výstave Vianoce so Značkou kvality vám predstavia ich klobásky – klariásky, údené filety, paštéty a zmes na špagety


Prezentáciu vystavovateľov priebežne aktualizujeme

 

Záštitu nad veľtrhom prevzalo

Aktuality a oznamy