Jesenné výstavy na Agrokomplexe

  • Výstavisko Agrokomplex reaguje na nové protiepidemické opatrenia
  • Potulky vidiekom nebudú, pretransformujú sa na nový projekt ako súčasť novembrovej výstavy Gastra & Kulinária v novom termíne 4. – 7. 11. 2020
  • Pripravuje sa nový formát automobilovej výstavy v termíne 8. – 11. 10. 2020
  • Dog  Expo Nitra potvrdzuje termín 23. – 25. 10. 2020

Nitra, 27. august 2020 – agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, š.p. je spoločensky zodpovedný podnik, pre ktorý je zdravie návštevníkov, vystavovateľov i zamestnancov prioritou. Jesenný kalendár výstav reaguje na zmeny v protiepidemických opatreniach.

Augustová Burza exotov a Farmárske trhy preverili pripravenosť výstaviska na organizovanie podujatí v sprísnených protiepidemických podmienkach. Vzhľadom na očakávané septembrové podmienky je prvá výstava naplánovaná na začiatok októbra. Nový formát automobilovej výstavy bude oznámený v septembri. Medzinárodná výstava psov s najdlhšou tradíciou na Slovensku Dog Expo Nitra potvrdzuje pôvodný  termín 23. – 25. 10. 2020

Plánované septembrové podujatie Potulky vidiekom bude pretransformované do nového projektu, ktorý doplní od 4. do 7. 11. 2020 výstavu Gastra & Kulinária. Myšlienku vytvorenia projektu, v ktorom by sa zviditeľnili aj menej známe, avšak o to zaujímavejšie časti Slovenska, podporila tohtoročná dovolenková sezóna, ktorú trávili ľudia prevažne na Slovensku. Slovensko je krásna, ale aj veľmi rozmanitá krajina. Nový projekt predstaví návštevníkom jedlá, nápoje a gastronomické špeciality jednotlivých regiónov, rôznorodosť fauny i flóry, ale ponúkne aj degustácie kvalitných slovenských potravín, súťaže a produkty pre zdravý životný štýl. Cestovatelia a milovníci prírody môžu vďaka výstave spoznať krásne miesta, neobjavené turistické lokality, ktoré Slovensko ponúka, spoznať zaujímavosti, pamiatky, folklór a tradície regiónov. Program obohatí aj stála expozícia Programu rozvoja vidieka.

Výstava zároveň ponúkne návštevníkom nový pohľad na poľnohospodárstvo ako moderné odvetvie, ktoré má budúcnosť, predstaví moderné gastro technológie a podporí aj SOŠ s potravinárskym a poľnohospodárskym zameraním. Zvažovaná je aj nová expozícia, ktorá mapuje obdobie od vypuknutia koronakrízy na Slovenku až po súčasnosť. Expozícia by mohla návštevníkom pripomenúť, čo všetko sa v našom živote zmenilo za posledný polrok.

Výstavný rok by mala uzatvoriť 23. Celoštátna výstava zvierat v termíne 28. – 29. 11. 2020. Veríme, že situácia bude po septembrových obmedzeniach priaznivejšia a nový kalendár výstav v roku 2020 prebehne podľa plánov bez ďalších zmien.

Aktuality a oznamy