Projekt ,,Levanduľa zo Záhoria” sa zrodil v roku 2014, kedy sme v rekreačnej oblasti Rudava, na poli o veľkosti jedného hektára vysadili prvých 1500 sadeníc.
K tejto krásnej záľube nás priviedla láska k prírode a k tejto voňavej rastlinke s veľkým potenciálom a možnosťami využitia. Dlhodobou, náročnou a poctivou prácou sme vytvorili výnimočné miesto, z ktorého putujú kvalitné domáce produkty až na váš stôl.

LEVANDULAND s.r.o.

office: Záhorácka 5/54, 90101 Malacky

Vychutnať si jedinečnú atmosféru a zažiť Provensálsko na slovenský spôsob je možné vďaka niekoľkým tisícom sadeníc voňavej levandule lekárskej, ktorá na poli každoročne vykvitne.

S láskou tu pestujeme jej dve odrody, ktoré využívame hlavne na kulinárske a dekoračné účely. Vyrábame pre vás sirupy, džemy, omáčky na grilovanie, med, víno, likér, limonádu či prírodnú kozmetiku, hand-made výrobky a dekorácie. Populárny je aj samozber levandule, ktorý každoročne priláka milovníkov tejto liečivej rastlinky aj z ďalekého okolia. Pravidelne sa u nás koná na prelome júna a júla, počas Dní otvorených dverí, kedy je levanduľové pole na pár dní sprístupnené verejnosti. Pred obdobím zberu u nás umožňujeme rezerváciu priestoru na rodinné či svadobné fotenia.

 

15 000 l

sirupov za rok 2020

10 000 kg

džemu za rok 2020

20 000 l

vína za rok 2020