Podaj mi ruku – Nitra je občianske združenie, ktoré pomáha ľudom v hmotnej núdzi. V tomto roku sa rozhodlo do ich „Vianočnej zbierky“ zapojiť aj výstavisko Agrokomplex.

Pre rodiny nachádzajúce sa v zložitej životnej situácii je často problematické zabezpečiť základné životné potreby, nie to ešte vianočné darčeky pre deti. Preto sa výstavisko Agrokomplex, spolu so svojimi zamestnancami, rozhodlo zorganizovať zbierku a spraviť tak pekné Vianoce sociálne slabším rodinám.

Zamestnanci výstaviska Agrokomplex darujú rôzne vybavenie do domácnosti, ako napr. šálky a hrnčeky, obrusy, taniere, príbory a ďalší drobný kuchynský inventár, oblečenie pre deti i dospelých, ale aj veľmi potrebný bytový textil akým sú deky a návliečky. Výstavisko Agrokomplex daruje aj čistiace prostriedky a toaletné potreby.

Deti zamestnancov výstaviska Agrokomplex sa dobrovoľne rozhodli pretriediť svoje hračky a posunúť ich detičkám, ktoré by si ich inak pod vianočným stromčekom nenašli. Druhý život tak dostanú rozprávkové aj náučné knihy, hračky, interaktívne a spoločenské hry, ktoré sú všetky stále pekné a použiteľné. Spoločne tak naše deti učíme pomáhať tým, ktorí to potrebujú a tiež to, že netreba vyhadzovať veci, ktoré môžu ešte poslúžiť a spraviť radosť druhým.

Výstavisko Agrokomplex myslí aj na školopovinné deti, a preto venuje rodinám v hmotnej núdzi funkčné tlačiarne, skenery a školské pomôcky.

Aktuality a oznamy