Agrosalón 2019

Veľtrh Agrosalón vznikol na základe snahy výrobcov a predajcov pôdohospodárskej techniky o samostatný odborný veľtrh v roku 2007 s veľkou podporou združenia AGRION – Združenie výrobcov a predajcov pôdohospodárskej techniky v SR. Veľtrh sa koná v dvojročnom cykle. Prvé dva ročníky boli v jesennom termíne, od roku 2011 sa konajú na jar.

Na veľtrhu sa prezentujú rozhodujúci domáci vystavovatelia – výrobcovia, predajcovia a importéri najvýznamnejších značiek poľnohospodárskej techniky, ako aj zahraniční vystavovatelia. Agrosalón ponúka pre poľnohospodára tú správnu príležitosť vybrať si v predsezónnom termíne vhodnú techniku pre svoju každodennú prácu.

Počas veľtrhu prebieha odborný sprievodný program vo forme prednášok na najaktuálnejšie témy v poľnohospodárstve, konferencia AGROBIZNIS, ako aj udeľovanie cien NAJINOVATÍVNEJŠÍ STROJ ROKA.

Súčasťou Agrosalónu je aj súťaž exponátov – CENA VEĽTRHU, ktorá býva udelená v piatich kategóriách.

AGROSALÓN 2019

Medzinárodný poľnohospodársky veľtrh Agrosalón patrí k najvýznamnejším veľtrhom svojho druhu na Slovensku. Od začiatku svojej existencie predstavuje stabilné zázemie pre úspešnú komunikáciu odborníkov v danom odvetví a prezentuje inovácie i technológie v poľnohospodárskej technike a mechanizácii. Veľtrh Agrosalón ponúka pre poľnohospodára tú správnu príležitosť vybrať si v predsezónnom termíne vhodnú techniku pre svoju každodennú prácu.

Výrobcovia poľnohospodárskej techniky reagujú na aktuálne potreby trhu, ktorý si vyžaduje stále viac inovácií a nových nápadov. Trendom je zvyšovanie efektivity vykonávaných prác a znižovanie prevádzkových nákladov, no do popredia sa dostáva i problematika starostlivosti o pôdne prostredie či nižšia tvorba emisií. Producenti poľnohospodárskej techniky pomáhajú poľnohospodárom tieto ciele dosahovať a nezabúdajú popri tom ani na zvyšovanie pohodlia obsluhujúcich pracovníkov, na jazdný komfort a rozširovanie výbavy o nové elektronické prvky a aplikácie.

Súčasťou veľtrhu Agrosalón je odborný sprievodný program mapujúci najaktuálnejšie témy mechanizácie, technológií a ekonomického hospodárenia v poľnohospodárskom priemysle. Konferencia Agrobiznis sa v tomto roku bude venovať téme krízy ľudských zdrojov v agrosektore. Odborníci budú diskutovať na tému „Nedostatok pracovníkov v poľnohospodárstve“ a zároveň budú hľadať odpovede na otázky: „Ako získať ľudí do podnikov? Dokážu ich nedostatok nahradiť inovácie?“.

V rámci veľtrhu Agrosalón bude ocenený „Najinovatívnejší stroj roka“ a spoznáme tiež víťazov súťaže exponátov „Cena veľtrhu Agrosalón 2019“, ktorá býva udelená v piatich kategóriách. Súťaž je zameraná na exponáty, ktoré sú vystavené na veľtrhu, dosahujú parametre svetovej úrovne, alebo určujú trend vývoja v danom odbore. Špeciálnu cenu Roľníckych novín odovzdá aj vydavateľstvo PROFI PRESS, s.r.o.

Každá zakúpená vstupenka na veľtrh Agrosalón 2019 bude zlosovateľná. Do žrebovania o hodnotné ceny sa môže zapojiť každý návštevník po vyplnení údajov na zlosovateľnom kupóne, ktorý je súčasťou vstupenky, a ten následne vhodí do žrebovacieho osudia v pavilóne M2.  Zlosovanie vstupeniek prebehne 30. 3. 2019 o 14.00 v pavilóne M2.

Novinky vystavovateľov

Agropart – REXAGER

Cisternový tankmix Duraplas

B&B team s.r.o. – Nesený plošný postrekovač FORRAS

B&B team s.r.o. – Ťahaný axiálny rosič FORRAS AXI 3000

Benol Trade – Mobilná nádrž na naftu

CleverFarm – aplikácia Sentinel

SIP SK s.r.o. – Diskové brány SOILER

SIP SK s.r.o. – Kombinovaný mulčovač DOMINATOR

SIP SK s.r.o. – Kombinovaný podrývač TERRASOFTER

Topagri Slovakia

Na stiahnutie

FOTOGALÉRIA

VIDEOGALÉRIA

Záštitu nad veľtrhom prevzalo

Mediálni partneri

Kontakty

Aktuality a oznamy