Agrokomplex

Cenník

Vstupné: 10€
Parkovací lístok pre osobné auto: 8€
Vstupné zľavnené: 6€
Parkovací lístok autobus: 25€

Zľavnené vstupné: Žiaci základných škôl, denní študenti stredných a vysokých škôl s platným dokladom o štúdiu do veku 26 rokov, Občania nad 62 rokov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom. Občania s preukazom ŤZP (preukaz biely), Sprievodca držiteľa ŤZP/S. Voľný vstup: Občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom). Deti do 6 rokov v sprievode rodiča. Výstavisko poskytuje zľavy na vstupnom, ale neposkytuje úľavu na parkovnom.

Vstupenka platí pre všetky súbežné výstavy

Zľavnené vstupné: Žiaci základných škôl, denní študenti stredných a vysokých škôl s platným dokladom o štúdiu do veku 26 rokov, Občania nad 62 rokov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom. Občania s preukazom ŤZP (preukaz biely), Sprievodca držiteľa ŤZP/S. Voľný vstup: Občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom). Deti do 6 rokov v sprievode rodiča.


AGROKOMPLEX 2024

Staňte sa aj vy súčasťou histórie a oslávte s nami 50. výročie založenia výstaviska Agrokomplex na 49. ročníku medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex 2024. Od 15. do 18. augusta vás na nitrianskom výstavisku čakajú dynamické ukážky poľnohospodárskej techniky, nové expozície, množstvo ochutnávok kvalitných slovenských potravín, folklórne vystúpenia, súťaže a pestrý sprievodný program.   

Výstavisko Agrokomplex pripravuje pre návštevníkov bohatý sprievodný program, vrátane retrospektívnej výstavy mapujúcej históriu výstaviska. Súbežne s výstavou Agrokomplex prebieha aj 17. ročník Národnej výstavy hospodárskych zvierat a 13. ročník výstavy Poľovníctvo, Rybárstvo a Včelárstvo.

Národná výstava hospodárskych zvierat

Takmer 600 jedincov tradičných hospodárskych zvierat predvedú špeciálne chovateľské zväzy, ktoré v rámci Národnej výstavy hospodárskych zvierat ponúknu i odborné poradenstvo. Pastvou pre oči sú vystúpenia Národného žrebčína Topoľčianky, westernové vystúpenia či ťažký ťah jednozáprahov. Gazdovský dvor u výskumníkov ponúkne expozíciu malých hospodárskych zvierat, súťaže a kvízy, ktoré sú veľkým lákadlom predovšetkým pre deti.

V spolupráci s NPPC a Farmárskou revue sa uskutoční aj druhý ročník projektu #dotkni_sa_života …a uži si tradičné chute, ktorý predstaví návštevníkom nielen špičkové zvieratá, ale ponúkne im aj možnosť si priamo na výstave vychutnať teplé kvalitné jedlo uvarené zo špičkových surovín. Šéfkuchár Ľubomír Herko poradí, ako pripraviť kvalitný steak a prezradí aj ako uvariť hovädzí vývar.

Poľnohospodárska technika

Najväčšej pozornosti malých i veľkých farmárov sa vždy tešia najnovšie modely poľnohospodárskej techniky, ktorá bude mať v tomto roku naozaj hojné zastúpenie. Predstaví sa na viac ako 10 000 m2 výstavnej plochy. Nebude sa však jednať len o statické ukážky! V spolupráci so združením AGRION bude od štvrtka do nedele prebiehať komentované predvádzanie poľnohospodárskych strojov priamo na výstavnej ploche.

Agrokomplex 2024

Pavilón M1 bude už tradične venovaný producentom potravín, držiteľom ocenenia Značka kvality SK a farmárom. Na svoje si prídu aj chuťové bunky návštevníkov. V kulinárskom kútiku sa budú môcť návštevníci presvedčiť, ako úžasne chutia slovenské potraviny a pochutnať si budú môcť aj na grilovaných špecialitách, či priamo na výstave upečených pekárskych výrobkoch. Svoj priestor dostane aj Slovenský včelársky spolok, ktorý organizuje laickú degustačnú súťaž o Najlepší slovenský med 2024 a tiež Slovenský rád rytierov destilátov, ktorý organizuje súťaž Jablkovica roka 2024.

Pre odbornú verejnosť sú pripravené diskusné okrúhle stoly zamerané na aktuálne témy. V pavilóne M3 nájdete novinky regeneratívneho a precízneho poľnohospodárstva, a záhony Rozuma, vďaka ktorým je možné dopestovať zdravú zeleninu bez rýľovania, okopávania a zbytočného polievania.

Nebude chýbať ani interaktívny pavilón F s pestrou ponukou produktov od slovenských remeselníkov a množstvom folklórnych vystúpení, ktoré spoločne prezentujú krásu našich tradícií. Po minuloročnom úspechu sa opäť predstaví projekt Jedáleň 21. storočia, ktorý návštevníkom názorne ukáže, ako poňať školské stravovanie moderne – zdravo, bezpečne, efektívne, ekonomicky a ekologicky.

Poľovníctvo, rybárstvo a Včelárstvo

Na svoje si prídu aj milovníci poľovníctva, rybárstva a včelárstva, pre ktorých je pripravený samostatný pavilón M4, spolu s odborným sprievodným programom. Nielen rybári sa môžu tešiť na predvádzanie rybolovných techník, ochutnávku rybacích špecialít, súťaže vo varení rybacej polievky a simulátor lovu rýb. Z brehu jazierka budú môcť návštevníci obdivovať prácu multifunkčného stroja TRUXOR, ktorý je určený  na melioráciu vodných plôch.

Slovenské poľnohospodárske múzeum

Ku koloritu výstavy patrí už neodmysliteľne piskot parnej lokomotívy Nitrianskej poľnej železnice v Slovenskom poľnohospodárskom múzeu, ktoré má pre návštevníkov pripravené komentované sprevádzanie a ukážky tradičného kosenia ručnou kosou. Novinkou bude tiež úplne nová expozícia v prednej časti výstaviska, ktorá mapuje vývoj dejín poľnohospodárstva na území dnešného Slovenska. Návštevníci sa môžu tešiť na rôzne interaktívne a multimediálne prvky a jedinečné zbierkové predmety, akým je napr. lietadlo „Čmelák“.

Chodecké preteky

V areáli Slovenského poľnohospodárskeho múzea sa v sobotu 17. augusta uskutoční 7. ročník Medzinárodných chodeckých pretekov ACEROLA GRAND PRIX. Pretekať sa bude v kategóriách žiaci/ žiačky – 1km, starší žiaci/žiačky – 3km a muži/ženy – 5km.


PRIHLAŠKA do súťaže jabkovica roka

VÝZVA na účasť v súťaži jablkovica roka_2024

JABLKOVICA 2024 štatút súťaže

Podmienky pre súťažiacich JABLKOVICA ROKA 2024


FB súťaž Podmienky FB súťaže Agrokomplex 2024


 

Dokumenty pre vystavovateľov

Organizátor

Kontakty

Aktuality a oznamy