Na stiahnutie

Cenník vstupného

Vstupné: 7€
Zľavnené vstupné: 4€
Parkovací lístok pre osobné auto: 6€
Parkovací lístok autobus: 20€

Vstupenka platí pre všetky súbežné výstavy

Zľavnené vstupné: Žiaci základných škôl, denní študenti stredných a vysokých škôl s platným dokladom o štúdiu do veku 26 rokov, Občania nad 62 rokov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom. Občania s preukazom ŤZP (preukaz biely), Sprievodca držiteľa ŤZP/S. Voľný vstup: Občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom). Deti do začatia školskej dochádzky ( do 6 rokov ) v sprievode rodiča

→ ZOBRAZIŤ NOVINKY VYSTAVOVATEĽOV

Nábytok a Bývanie 2022

Obdobie posledných dvoch rokov zmenilo nákupné správanie ľudí a veľa rozhodnutí je realizovaných prostredníctvom internetu. Ľudia túžiaci po novom nábytku si však pred online kúpou kladú rovnaké otázky: „Bude tá sedačka pohodlná?“, „Je ten písací stôl pre môjho školáka dostatočne ergonomický?“, „Bude tá zostava do obývačky naozaj taká, ako na obrázku?“, „Je ten materiál na dotyk príjemný“?

Niektoré veci skrátka treba vidieť a vyskúšať naživo. Ak chcete naozaj dobre vybrať, treba poznať všetky alternatívy, ktoré trh ponúka. Čo v preklade znamená vyčerpávajúcu „nákupnú turistiku“ po showroomoch, obchodných domoch a predajniach s nábytkom a bytovými doplnkami.

Ideálne riešenie existuje!

Ideálne riešenie však existuje! Je ním veľtrh Nábytok a Bývanie, ktorý sa uskutoční 27. 4. – 1. 5. 2022 na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Súčasťou 30. ročníka je aj obľúbená kvetinová výstava Gardenia. Na jednom mieste tak nájdete všetko pre váš vysnívaný dom, byt a záhradu.

Zariaďujete dom alebo byt?

Zariaďovanie bývania nie je jednoduchou záležitosťou, často ide o investíciu na dlhší čas. Naozaj na nezaplatenie je preto možnosť priamo sa porozprávať s odborníkom, ktorý vám poradí s výberom a pomôže nájsť to najlepšie riešenie.

Na nitrianskom výstavisku môžete začať hneď od podlahy, zvoliť si najlepší vykurovací systém, pokračovať výberom dverí, navštíviť kúpeľňové štúdio, vybrať si kvalitnú sedačku, a to pre rôzne úrovne rozpočtu. Srdcovou záležitosťou býva nepochybne kuchyňa. Je preto potrebné venovať výberu kuchynskej linky a jedálenského stola dostatok času, aby v praxi vyhovovala všetkým členom domácnosti. Samostatnú kategóriu pri zariaďovaní bývania tvoria spálne a výber vhodného matraca pre zaistenie kvalitného spánku. Zložité rozhodnutia činíme aj pri zariaďovaní kúpeľne. Je z dlhodobého hľadiska lepší sprchový kút alebo vaňa, umývadlo jedno alebo dve? Aké zrkadlo vybrať a koľko nábytku v kúpeľni je tak akurát? Ak sa neviete rozhodnúť, príďte sa poradiť s odborníkmi.

Obklopte sa zeleňou a kvetmi!

Ruka v ruke s „núteným“ pobytom v interiéroch prirodzene vznikla potreba obklopovať sa prírodou doma. V súčasnosti preto viaceré domácnosti a kancelárie zdobia zelené vertikálne steny a machové obrazy, závesné rastliny – kokedamy a množstvo kvetín v črepníkoch.

Gardenia ponúka návštevníkom už 24 rokov inšpiráciu, ako si vytvoriť nádherné kvetinové záhony, ako usporiadať záhradu tak, aby bola praktická, poskytovala priestor na pestovanie zeleniny a ovocia, no bola zároveň aj priestorom pre oddych a relax. Okrem veľkého množstva kvetov a drevín majú na výstave zastúpenie aj grily, skleníky, altánky, záhradné domčeky, bazény, vírivky a ďalšie záhradné príslušenstvo. Rady na nezaplatenie vám poskytnú odborníci na pestovanie kaktusov, exotických rastlín, kvetín, drevín či skalničiek.

Tak neváhajte a navštívte veľtrh Nábytok a Bývanie spolu s výstavou Gardenia 27.4. – 1.5.2022 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Mapa NaB

Všetky zakúpené vstupenky na veľtrh Nábytok a Bývanie 2022 sú zlosovateľné. Návštevníci môžu ako hlavnú cenu vyhrať nábytok do dvojizbového bytu, ďalšími cenami sú manželská posteľ, polohovacie kreslo, kreslo s taburetkou, vybavenie do zásuviek alebo jedálenský nábytok. Žrebovacie osudie sa nachádza v pavilóne M4. Žrebovanie prebehne v nedeľu 1.5. o 13:30 v pavilóne M4

Vyžrebovaní výhercovia:

6. cena: p. Kopecký, TO
5. cena: p. Tóth, Pohranice
4. cena: p. Fúska, Ivanka pri Nitre
3. cena: p. Múdry, Nová Ves nad Žitavou
2. cena: p. Juhásová, Jarok
1. cena: p. Vajda, Lučenec

Výhercom srdečne blahoželáme!


Výstavné zľavy v CENTRO Nitra

Počas veľtrhu Nábytok a Bývanie získate ku každej zakúpenej vstupenke aj kupón so zľavami do vybraných predajní v OC CENTRO Nitra. Viac informácií


Reportáže z veľtrhu:

RTVS: https://bit.ly/38D7wOt

TV Markíza: https://bit.ly/3KteOkM


Nábytok a bývanie – tradícia zaväzuje

Keď sa pred tridsiatimi rokmi po prvý krát otvárali brány výstavy Nábytok a bývanie na nitrianskom výstavisku, azda iba najväčší optimista očakával, že sa rodí tradícia, ktorá svojim významom prekročí hranice mesta, okresu, Slovenska, regiónu. Tradičná spotrebiteľská výstava, na ktorú sa tešia výrobcovia nábytku – a už aj realizátori moderných drevodomov – oslovuje spotrebiteľov znovu a znovu novinkami, ale aj overenou kvalitou. Dnes môžeme povedať, že výstavu nepoložila ani nepredvídateľná pandémia, a že sa po dvoch rokoch opäť stretávame v dôverne známych výstavných priestoroch. Navyše, dnes sa tu stretávajú aj dve výročia. 30 rokov prestížneho veľtrhu a 25 rokov od vzniku Zväzu spracovateľov dreva SR (ZSD SR).

Sme veľmi radi, že od svojho vzniku je ZSD SR odborným garantom a spoluorganizátorom veľtrhu, ktorý sa vyprofiloval na podujatie, vďaka ktorému sa slovenskí nábytkári usilujú získať a udržať priazeň svojich zákazníkov. Je to logické, pretože kvalitný nábytok ocení predovšetkým spotrebiteľ, ktorý sa rád spoľahne na overenú tradíciu i kvalitu. To všetko mu dokážu poskytnúť domáci producenti, tak ako sa o tom z roka na rok presviedčame, lebo práve domáci producenti sú spotrebiteľovi vždy po ruke. Pri uplatnení požiadaviek, ale aj užívaní predmetu objednávky.

Na druhej strane je však kvalita a overená tradícia veľmi krehkým atribútom, o ktorý sa treba trpezlivo a neustále starať. Presviedčajú sa o tom aj renomované spoločnosti vo všetkých priemyselných odvetviach, pretože je veľmi ťažké vybodovať si dobré meno, ale veľmi ľahko sa dá stratiť. Práve o potvrdenie dobrého mena slovenských výrobcov nábytku, o hľadanie vlastného dizajnu, charakteru, duše či vzhľadu nábytku a bytových doplnkov sa slovenskí nábytkári roky usilujú. ZSD SR oduševnene prezentuje a podporuje dobré meno i spoľahlivosť slovenských výrobcov a ich produktov a už po niekoľký krát sa snaží im vytvoriť najvhodnejšie možnosti prezentácie pred čoraz náročnejším publikom.

Spolupráca so strednými odbornými školami a členskými spoločnosťami ZSD SR, ktoré pre svoju prax potrebujú z roka na rok viac odborných kvalifikovaných mladých ľudí, vyústila do spoločnej prezentácie SOŠ drevárskej v Topoľčanoch, SOŠ drevárskej vo Zvolene a SOŠ drevárskej v Spišskej Novej Vsi v rámci stánku ZSD SR. Remeslo má dnes opäť zlaté dno a práca v nábytkárskom priemysle už dávno nie je len práca s hoblíkom a dlátom. Uspokojí aj náročných a po špičkovej technike túžiacich mladých ľudí.

Ocitli sme sa v nečakane náročných časoch. Spoločenských, politických, ekonomických i ekologických. Napriek tomu sme v ZSD SR presvedčení, že zvládneme aj tie. S odhodlaním, tvorivosťou, pokorou i cieľavedomosťou, ku ktorej nás vychovala stáročná skúsenosť pri práci s ušľachtilým materiálom, ktorý nás učí vytrvalosti – s drevom. Bez dreva to nepôjde ani na Slovensku. Drevo je naša jediná trvalo udržateľne pestovaná a obnoviteľná strategická surovina. Drevo a jeho efektívne a rozumné využitie nám pomáha sa rozvíjať ekonomicky i spoločensky. Drevo nás ochraňuje i ekologicky, keďže počas svojho rastu a po jeho komplexnom spracovaní viaže CO2 a tým chráni našu klímu.

Potrebujeme sa navzájom.

Vitajte na výstave Nábytok a bývanie 2022, priatelia nábytku, bývania a dizajnu – nájdite na výstave veľa inšpirácií a ich realizácií!

PhDr. Peter Zemaník

prezident ZSD SR


 

Mediálni partneri

Kontakty

Aktuality a oznamy