Záverečná správa z výstavy

Cenník

Vstupné: 8€
Parkovací lístok pre osobné auto: 7€
Vstupné zľavnené: 5€
Parkovací lístok autobus: 25€

Vstupenka platí na všetky súbežné výstavy

Zľavnené vstupné: Žiaci základných škôl, denní študenti stredných a vysokých škôl s platným dokladom o štúdiu do veku 26 rokov, Občania nad 62 rokov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom. Občania s preukazom ŤZP (preukaz biely), Sprievodca držiteľa ŤZP/S. Voľný vstup: Občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom). Deti do 6 rokov v sprievode rodiča.

Výstavisko poskytuje zľavy na vstupnom ale neposkytuje úľavu na parkovnom.


Autosalón Autoshow opäť v plnej sile!

Príďte si do Nitry pozrieť 31 automobilových značiek, slovenské výstavne premiéry a vyhrajte auto za vstupenku. Tešiť sa môžete na drift taxi, RC modely na ploche 1400m², stunt rider show, veterány, závodné špeciály a Majstrovstvá SR v elektronických športoch.

Návštevníci nitrianskeho autosalónu sa môžu tešiť na vozidlá značiek: VOLKSWAGEN, ŠKODA, SEAT, CUPRA, MERCEDES, KIA, OPEL, VOLVO, HYUNDAI, SUZUKI, HONDA, DACIA, RENAULT, PEUGEOT, JEEP, PATAK, FIAT, NISSAN, SANGYONG, DONGFENG, VOYAH, SUBARU, DS, CITROEN, MG, MITSUBISHI, LAND ROVER, BENELLI, VANDERHALL MOTOR WORKS, IVECO, ISUZU.

Európsku premiéru bude mať v Nitre model DONGFENG SHINE, na česko-slovenskom trhu sa premiérovo odprezentujú modely U-TOUR a T5 EVO EV. Predpremiéru bude mať na Autosalóne model MG5 z dielne automobilky MG.

Slovenskú výstavnú premiéru oznámili značky: Volkswagen s modelom Touareg, SEAT s modelmi CUPRA Leon, Ateca a Born, RENAULT s novým modelom Clio, PATAK s elektrickou verziou Patak Rodster, Opel s modelom Corsa, NISSAN predstaví model ARIYA a automobilka Peugeot sa pochváli modelmi 508 a 2008. DS AUTOMOBILES odprezentuje nový model DS7 4×4 300k E-Tense a CITROËN predstaví modely C5 X PHEV 225k a C4 X 100% Electric 156k s dojazdom 420km. Novinky prinesie na nitrianske výstavisko aj Mercedes-Benz v podobe automobilov novej triedy E, GLC kupé, GLE SUV a GLE kupé. KIA predstaví model EV 6 GT.

Značka JEEP privezie do Nitry nový  Jeep® Avenger – prvý 100% elektrický Jeep s plne elektrickým pohonom, ktorý získal ocenenie Európske auto roka 2023 a nový Jeep® Avenger s  1,2-litrovým benzínovým motorom s výkonom 100k a so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Ocenenie Auto roka 2023 na Slovensku získali modely HONDA CR-V Civic a HONDA Civic e:HEV, najnovšie SUV s revolučným full hybridným pohonom HONDA ZR-V, ktoré návštevníci uvidia spolu s modelmi HONDA Jazz a HONDA CR-V, ktorý je v ponuke ako full hybrid alebo plug-in hybrid.

Hlavnou premiérou kórejskej automobilky SsangYong pre Slovensko, Česko, Maďarsko a Rumunsko bude nový model Torres, slovenskú premiéru budú mať modely Rexton, Musso Grand, Tivoli a Tivoli Grand. V ponuke nebude chýbať ani najpredávanejší model Korando.

SUBARU predstaví na výstave nové športové coupe BRZ a elektrické vozidlo Soltera. Premiéru na nitrianskom Autosalóne bude mať značka VANDERHALL MOTOR WORKS s modelmi Venice a Carmel.

Auto a 9 ďalších cien za vstupenku

Každý návštevník, ktorý si zakúpi vstupenku na Autosalón Autoshow, vyplní súťažný kupón a vhodí ho do osudia, bude zaradený do žrebovania o 10 hodnotených cien. Hlavnou výhrou je osobný automobil KIA CEED.

 

Aktualizácia: Výhercovia

1. cena: M. Peterka, Nová Dubnica
2. cena: M. Morvai, Seč
3. cena: J. Marichel, Trenčín
4. cena: B. Komár, Nitra
5. cena: D. Gojan, Nitra
6. cena: S. Sojková, Topoľčany
7. cena: P. Benkovič, Nové Zámky
8. cena: G. Szaniszlo, Turá nad Bodvou
9. cena: J. Rusnáková, Žabokreky nad Nitrou
10. cena: F. Gregůrek, Zlaté Moravce

Sprievodný program pre celú rodinu

O parádnu show sa postará už tradične MOTOTV SHOW, v rámci ktorej sa predvedú najlepší slovenskí stuntrideri, návštevníci sa môžu tešiť aj na expozíciu DAKAR techniky a rally jazdca Juraja Vargu, interaktívne ukážky kaskadérskej školy a expozíciu luxusných a športových áut. S tuningovou a drift taxi show sa opäť predstaví český projekt FURT BOKEM a samostatný pavilón bude venovaný aj TUNING a AUDIO SHOW. Nebude chýbať ani prezentácia Hasičského a záchranného zboru SR, ktorý na pôde nitrianskeho výstaviska organizuje Majstrovstvá Slovenskej republiky vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel. Ozbrojené sily SR prinesú na výstavisko vojenskú techniku a profesionálni vojaci predvedú dynamické ukážky bojov z blízka. Združenie ČESMAD Slovakia vyhlasuje pilotný ročník súťaže Kráľ a kráľovná ciest 2023, kde si svoje zručnosti zmerajú zmiešané tímy vodičov–profesionálov a študentov. Praktická časť súťaže sa uskutoční  29. septembra 2023 na výstavisku Agrokomplex. Priamo z výstaviska bude vysielať motoristický magazín Pozor, zákruta! ako aj dopravné spravodajstvo Zelená vlna RTVS. Malí aj veľkí návštevníci sa môžu tešiť na RC AUTO SHOW s prezentáciou viac ako 300 RC modelov kamiónov, stavebnej techniky a off-road expedičných áut, detailné maketové prevedenie ciest a infraštruktúry, RC autoškolu pre deti na samostatnej dráhe s autami v mierke 1:16 a voľné jazdenie s vlastným autíčkom na off-road dráhe pre modely 1:10 a 1:24.

Súčasťou výstavy Autosalón Autoshow sú po druhýkrát aj Majstrovstvá SR v elektronických športoch. Okrem herného turnaja v CS:GO si budú môcť návštevníci podujatia vyskúšať virtuálnu realitu, obrovské herné zóny Nintendo a Lenovo, či závody s dronmi. Okrem toho budú na mieste prestížne značky ako Monster alebo populárne Maťove akcie.

Súbežne s výstavou Autosalón Autoshow sa uskutoční podujatie Happy Baby, ktorého súčasťou budú odborné prednášky, ktoré poradia napríklad aj ako správne vybrať detskú autosedačku. Pre deti je pripravený detský kútik a obľúbená hracia zóna MATTEL.

Poznačte si do kalendára termín 28.9. – 1.10., kedy sa na nitrianskom výstavisku koná AUTOSALÓN AUTOSHOW 2023. Rozhodne sa máte na čo tešiť!


Sprievodný program

MOTOTV SHOW


FURT BOKEM


RC Modely

Príďte si na Autosalón Autoshow do pavilónu C výstaviska Agrokomplex pozrieť:

 • prezentáciu profesionálnych „truck“ tímov JAP České Budejovice (CZ), Rc Truck Záhorák (SK) a Rc Neverice (SK)
 • detailné maketové prevedenie ciest a infraštruktúry v kombinácii so staveniskami
 • prezentácie kamiónov a stavebnej techniky jednotlivých jazdcov z Maďarska a Rakúska
 • viac ako 300 rc modelov kamiónov, stavebnej techniky a off-road expedičných aút
 • predajno-prezentačný stánok RC crawler, RC AUTÁ DO TERÉNU A DO PRÍRODY
 • rc autoškola pre deti na samostatnej dráhe s autami v mierke 1:16
 • RC CARPATY, prezentácia celoročných expedičných akcií, výstava modelov, projekcia
 • Off-road dráha pre modely 1:10 a 1:24, voľné jazdenie počas celej výstavy (dráha je prístupná aj verejnosti s podmienkou prinesenia si vlastného auta)
 • pre našich najmenších „RCčkárov“ máme pripravené rôzne prezenty počas celej akcie
 • Akciu bude moderovať Samuel Vanko. Krátkymi vstupmi vyspovedá jednotlivých jazdcov a priblíži tak zákulisie zo stavby modelu.
 • prezentácia RC TEAM ZVOLEN s bojovou technikou na poschodí pavilónu


Hasičský a záchranný zbor – Majstrovstvá Slovenskej republiky vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel s medzinárodnou účasťou


Dopravné ihrisko – pre deti materských a základných škôl


OZBROJENÉ ZLOŽKY


TUNING

BASS HEAD SLOVAKIA – Finále merania audia a výfukov
Na voľnej ploche pri pavilóne M5 si môžete 28.-29.9. pozrieť prezentáciu Auto Hifi zostáv z celého Slovenska, 30.9. zmerať db audia na finále seriálu BASS HEAD SLOVAKIA a 1.10. zažiť finále merania hlasitosti výfukov


VETERÁNY – pav. N

ZLET KAČÍC NA AUTOSALÓNE

V sobotu 30.9.2023 sa o 10:00 vydajú na spanilú jazdu mestom historické vozidlá Citroën 2CV prezývané kačice. „Vzlietať“ budú o 10:00 od OC Mlyny, preletia sa Nitrou a následne pristanú na výstavisku Agrokomplex, aby sa pohľadom na tieto kultové skvosty potešili aj návštevníci výstavy Autosalón Autoshow.

 


Kráľ a kráľovná ciest – súťaž v zručnosti v šoférovaní nákladného vozidla

Združenie ČESMAD Slovakia vyhlasuje pilotný ročník súťaže Kráľ a kráľovná ciest 2023, kde si svoje zručnosti zmerajú zmiešané tímy vodičov–profesionálov a študentov. Z pohľadu vodičov je súťaž určená profesionálom v nákladnej a osobnej doprave, ktorých dopravca má sídlo v SR. Praktická časť súťaže sa uskutoční 29. septembra 2023 v Nitre počas Autosalónu na výstavisku Agrokomplex. Viac sa dozviete na: https://kralakralovnaciest.sk/


 

Na stiahnutie

Fotogaléria 2022

Hlavný mediálny partner

Partneri

Mediálni partneri

Kontakty:

Aktuality a oznamy