Národná výstava hospodárskych zvierat 2023

Cenník

Vstupné: 8€
Parkovací lístok pre osobné auto: 7€
Vstupné zľavnené: 5€
Parkovací lístok autobus: 25€

Vstupenka platí pre všetky súbežné výstavy

Zľavnené vstupné: Žiaci základných škôl, denní študenti stredných a vysokých škôl s platným dokladom o štúdiu do veku 26 rokov, Občania nad 62 rokov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom. Občania s preukazom ŤZP (preukaz biely), Sprievodca držiteľa ŤZP/S. Voľný vstup: Občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom). Deti do 6 rokov v sprievode rodiča.

Na stiahnutie

Sprievodca výstavou AGROKOMPLEX 2023 – Program štvrtok + piatok (PDF)

Sprievodca výstavou AGROKOMPLEX 2023 – Program sobota + nedeľa (PDF)


Sprievodný program NVHZ 2023

Na Národnej výstave hospodárskych zvierat môžete aj tento rok obdivovať krásne jedince hospodárskych zvierat.Vo štvrtok 17.8. bude deň chovateľov pinzgauského dobytka a deň chovateľov slovenského strakatého dobytka, piatok 18.8. bude patriť chovateľom ošípaných, chovateľom mäsových plemien a chovateľom oviec a kôz. Víkend bude patriť ukážkam plemien a druhov hospodárskych zvierat, ukážkam manipulácie so zvieratami a hodnotenia mäsového dobytka. Presné časy nájdete v tabuľke nižšie.
 


#Dotkni_Sa_Života

Príďte si pohladiť skutočné, živé zvieratá. Naučíme vás, ako ich pochopiť a ako rozumieť ich potrebám. Urobte si selfie a ukážte svojim followerom, že sa nebojíte ani statného býka. My vám s tým pomôžeme.
Moderní chovatelia predstavia špičkové výstavné zvieratá, porozprávajú o tom, ako pri ich chove dbajú o ich blaho, o životné prostredie, o ľudí, ktorí sa o ne starajú, ako vyrábajú zdravé a chutné lokálne potraviny, ako predávajú. Tiež o tom, aké inovatívne spôsoby uplatňujú v komunikácii a marketingu.


PASENIE alebo KEĎ OVEČKY PSÍKA POSLÚCHAJÚ

Zväz chovateľov oviec a kôz v spolupráci so Slovenskou asociáciou ovčiarskych psov pripravil počas tohtoročnej výstavy Agrokomplex ukážky pasenia oviec so psom.
Usmerňovanie oviec pomocou špeciálne trénovaného psíka, dokáže nahradiť prácu niekoľkých ľudí a je úžasné vidieť, čo všetko trénovaný pes dokáže

Pasenie sa rozdeľuje na dve kategórie: TS – kde spadajú všetky pastierske plemená (práca psa na malú vzdialenosť od pastiera) a CS kde patrí len plemeno Border collie (práca psa na malú aj veľkú vzdialenosť, často niekoľko stoviek metrov od pastiera). Slovenská asociácia ovčiarskych psov sa zameriava na oba štýly pasenia.

Ukážky pasenia môžete vidieť vo štvrtok 16:00-16:30, v piatok, sobotu a v nedeľu 10:30 – 11:00.


WESTERNOVÉ VYSTÚPENIA

Ani tento rok nebude chýbať Equifarm Ranč na NÁRODNEJ VÝSTAVE HOSPODÁRSKYCH ZVIERAT so svojim westernovým vystúpením, ktoré môžete sledovať:

  • vo štvrtok 15:00-15:30,
  • v sobotu 9:30-10:30 a 16:00-17:00
  • v nedeľu 9:30-10:30 a 14:30-15:30


NÁRODNÝ ŽREBČÍN TOPOĽČIANKY

Lipican patrí medzi najstaršie kultúrne plemená koní chovaných vo svete. Jeho pôvod je spojený so založením Žrebčína Lipica arcivojvodom Karolom II. na území dnešného Slovinska.
Prekrásne kone z Národný žrebčín Topoľčianky budete môcť obdivovať v rámci sprievodného programu na NÁRODNEJ VÝSTAVE HOSPODÁRSKYCH ZVIERAT vo štvrtok 17.8. a v sobotu 19.8.2023


20. 08. 2023 o 13:00 Ťažký ťah jednozáprahov


 

Dokumenty pre vystavovateľov

Kontakty

Aktuality a oznamy